Ta strona wykorzystuje pliki cookies i zapisuje je na Twoim urządzeniu. Pozostając na stronie akceptujesz taki stan rzeczy. akceptuję czytaj więcej

Jak Cię widzą, tak Cię piszą...

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej bardzo często decyduje o być albo nie być na rynku. Ale czy piękna strona www wystarczy i pozwala spokojnie czekać na klientów? Niestety nie. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kolejny bardzo ważny element w tworzeniu wizerunku Twojej firmy.

Jeśli nie posiadasz jeszcze dobrej strony internetowej warto zastanowić się nad ogólnym wizerunkiem Twojego przedsięwzięcia. Składają się na niego logo, kolory firmowe, stosowane czcionki, wizytówki, papier firmowy, ale także wystrój wnętrza Twojej firmy, tabliczki na drzwiach, elementy wskazujące drogę potencjalnym klientom, reklamy, bilbordy, plakaty, oprawa wydarzeń i wiele wiele innych. Zasady stosowania logotypu, kolorów, czcionek i innych elementów wizualizacji opisywane są w CI (Corporate Identity; księga identyfikacji wizualnej).

O CI warto zadbać jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Wybór elementów identyfikacji wizualnej w dużym stopniu określi Twoją działalność i formę komunikacji z klientem. To one sprawią, że Twój wizerunek będzie bardziej lub mniej formalny, co potem przełoży się na relacje z klientami. To one sprawią, że potencjalny klient zechce się z Tobą skontaktować. To one zbudują nastawienie klienta jeszcze przed pierwszym telefonem.

Podstawowym błędem popełnianym przez przedsiębiorców zaczynających swoją przygodę z biznesem jest stwierdzenie: „prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, nie jestem korporacją” lub „prowadzę małą firmę nie potrzebuję CI”. Otóż pamiętaj: jak Cię widzą tak Cię piszą. Jeśli nie zadbasz o spójny wizerunek od samego początku, nie będziesz rozpoznawalny i unikatowy. Zbudujesz biznes, ale nie będziesz w stanie go powielać. To rozpoznawalność marki sprawia, że ludzie lgną do franczyz i sieci.

A co, jeśli posiadasz już stronę internetową, a może nawet wydrukowane wizytówki, ulotki? Zawsze warto skontaktować się z firmą zajmującą się projektowaniem graficznym. W każdym przypadku istnieje wiele możliwości rozwiązania takiego problemu – nie musisz od razu wyrzucać wszystkiego do kosza i zaczynać od zera. Często wystarczy wprowadzenie kilku zmian do strony www lub przedruk wizytówek – koszty nie są wysokie, a korzyści zawsze będą wymierne.

Oczywiście na koniec zapraszamy do nas. Staramy się, aby kontakt był zawsze przyjemny a przy tym niezobowiązujący. Skontaktuj się z nami (kontakt), a my przedstawimy Ci naszą wizję Twojego biznesu. Oczywiście bezpłatnie! Sam zdecydujesz co dalej.

Życzymy miłego dnia!

do góry